2050/8642
Anatolij Timofeevich Zverev (f. Moskva 1931, d. sst. 1986)
Et kvindeansigt. Sign. kyrillisk AZ 75. Vandfarve på papir. Bladstørrelse 50×40. Uindrammet.
Proveniens: Svensk privatsamling.
Papiret er gulnet. Lettere flossede kanter og enkelte revner.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud