12014/17
Bertha Dorph (f. København 1875, d. Hillerød 1960)
Studie i blåt til sjællandsk landskab. Sign. og dateret B. Green 95. Akvarel på papir. Lysmål 13,5×27,5. Rammemål 17×27,5.
Papiret gulnet. Undersøgt i ramme.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag