1511/88
Albert Haelwegh, m. fl., 17.-19. årh.
En samling af 21 portrætter, bl. a. af kongelige personer. Kobberstik, håndkolorerede kobberstik samt en pastel. Lysmål fra 6,5×7 til 62×47. (21).
Mindre aldersslitage. Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015
Vurdering
Hammerslag