1926/1518
Tre Buddha-hoveder af grønpatineret bronze, monterede på sokkel af mørkbejdset træ. Thailand. 20. årh. H. inklusiv sokkel 31–35. (3)
Et hoved med hul på halsen. Sokler med ridser og mærker, den ene med revner i træet.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
27 bud