2031/619
Jens Hansen (, Møbelsnedkeri)
Reolsektioner af kirsebær, bestående af kommode med fire skuffer og hylder, skab med to låger, vitrineskab med hylder samt to bogkasser med justérbare hylder, tre med fastmonteret sokler og justérbare ben. Udført hos Jens Hansens Møbelsnedkeri. Sektioner med sokkel H. 77,5. B. 71,5. D. 42. Vitrine H. 71,5. B. 71,5. D. 30. (5)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||