2031/​619

Jens Hansen (, Møbelsnedkeri)

Reolsektioner af kirsebær, bestående af kommode med fire skuffer og hylder, skab med to låger, vitrineskab med hylder samt to bogkasser med justérbare hylder, tre med fastmonteret sokler og justérbare ben. Udført hos Jens Hansens Møbelsnedkeri. Sektioner med sokkel H. 77,5. B. 71,5. D. 42. Vitrine H. 71,5. B. 71,5. D. 30. (5)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.800 DKK  

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK