Jean Robert Ipousteguy (f. Dun-sur-Meuse 1920, d. Paris 2006)
“Michel-Ange”, 1966. Sign. Ipousteguy, 5/9. Bronzestøbermærke. Mørkpatineret bronze. 15×16×13.C3
Proveniens: Galerie Birch, København.
Almindelig patina.