12137/121
Dansk sukkerfad af søblåt glas, dekoreret med guld- og emaljemaling. 19./20. årh. H. ca. 12 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Guldstaffering med slitage.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag