12137/​121

Dansk sukkerfad af søblåt glas, dekoreret med guld- og emaljemaling. 19./20. årh. H. ca. 12 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Guldstaffering med slitage.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag