2035/148
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Pjerrot spillende på et stregeinstrument. Usigneret. Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. H. 13.
Afslag på underside.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 27. august 2020
Vurdering
Hammerslag