2035/​148

Ubekendt kunstner, 20. årh.

Pjerrot spillende på et stregeinstrument. Usigneret. Figur af patineret bronze på sokkel af marmor. H. 13.

Afslag på underside.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 27. august 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK