Ubekendt maler, 19. årh.s anden halvdel
Sankt Jørgen og Dragen. Usigneret. Olie og bly på lærred monteret på malepap. ca. 48×33,5.
Beskrivelse rettet 18–02-2020.
Afskalninger, mest langs nedre og højre kant. Mindre krakeleringer og ridser af forskellig grad. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020