2439/1630
Richard Grigg, Andover
Engelsk standur i kasse af mahogni, skive af forgyldt og graveret messing, delvis forsølvet timekrans med romer og arabertal, værk med bemalet månefase, kalender og minutviser. Sign. Richard Grigg, Andover. H. 228. B. 53. D. 28.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. To lodder og Pendul medfølger.
Fra
i
Vurdering