2424/844
Antonio Citterio (f. Italien 1950)
Et par lænestole med stel af forkromet stål, betrukket med sort skind. Udført hos Flexform. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med krakeleringer/overfladiske revner.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag