2142/877
Dansk design
Bordlampe af messing og sortlakeret metal, monteret med plisseret skærm af akryl. 1950'erne. H. inkl. skærm. 38.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gulnet skærm med folder og pletter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag