2142/​877

Dansk design

Bordlampe af messing og sortlakeret metal, monteret med plisseret skærm af akryl. 1950'erne. H. inkl. skærm. 38.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Gulnet skærm med folder og pletter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK