1949/522
Jens Galschiøt (f. Frederikssund 1954)
“Balanceakt”. Skulptur af patineret kobber. Sign. Jens Galschiøt. Unika. Senere base af orange keramik. H. 176.
Proveniens: Galleri Jarsbo, Aarhus.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag