1425/​1646

Louis XVI sukkerspand af sølv prydet med graveringer, indsats af dueblåt glas, behængt med 12 theekeer. Mester Michael Green, København 1790. H. 21.

Mindre buler, ridser og mærker. Glasindsats repareret. Theskeer 19. årh. bestående af sæt på 11 samt enkelt.

Varia, 19. juni 2014

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag