2422/297
Kaffekande af sølv med stjerthåndtag og lågknop af ibenholt. Utydelige stempler, København 19. årh. Samt lille, skævknækket kaffekande af sølv. A. Dragsted, 20. årh. Vægt i alt ca. 1010 g. H. 19 og 18. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Stjertkande med mindre bule på side og mindre revner i træ.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024
Vurdering
Hammerslag