2049/1385
Seks smykkelåse af 14 kt. guld, den ene prydet med kulturperle, og smykkelås af 14 kt. hvidguld. Vægt ca. 6,5 g. Samt smykkelås af forgyldt sterlingsølv. Diam. 6,5–11 mm. (8)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 2. december 2020
Vurdering
Hammerslag