Kaspar Bonnén (f. København 1968)
“Pictures extending my body”. Sign. på bagsiden Kaspar Bonnén 2007. Olie på lærred. 180×145.
Litteratur: Cecilie Høgsbro Østergaard, Kaspar Bonnén: “Kaspar Bonnén, There is a path, Selected Works”, København 2008, geng. s. 128.
Original stand.
Moderne kunst og design, 30. juli 2019