2034/​776

Dansk snedkermester

Dækketøjsskab af mahogni. Overdel med to låger, indvendigt med tre hylder med lyse kanter. Underdel med to kannelerede låger, indvendigt med hylde og bakker. 1940'erne. H. 164. B. 100/105. D. 36/42,5

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker. Nøgle medfølger

Moderne kunst og design, 18. august 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag