1245/1569
En samling sølv bestående af to tallerkener, et fad, smørnæb, sauceskål, salt og pebersæt. Vægt 1585 gr. (inkl. smørnæb, excl. salt og pebersæt). (7)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 8. november 2012
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||