2418/​32

Barok chatol af egetræ, overskab med to låger, front med skrå skriveklap bag hvilken små skuffer og rum, herunder tre større skuffer. 18. årh. H. 217. B. 121. D. 57/94.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Falmet. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag