Herman Stilling (f. København 1925, d. 1996)
Papkassefigur. Sign. H. Stilling. Olie på lærred. 40×26.
Udstillet: “Koloristerne” på Den Frie Udstillingsbygning, 4.-19. januar 1986.
Enkelte afskalninger.