2432/​800

Emil Stejnar (f. Wien 1939)

“Snowball”. Pendel af messing dekoreret med blomster og perler af glas. Udført hos Rupert Nikoll. 1950–60'erne. H. 75. Diam. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Smuds. Nogle manglende og løse metalpinde. Nogle manglende blomster og perler af glas. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?