11949/162
Komposition. Sign. Corell 66. Olie på lærred monteret på masonit. 40×29,5.
Proveniens: Tidligere i Foreningen for Kunst på Arbejdspladsens samling.
Mindre afskalninger og ridser.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag