2121/972
Allan Schmidt (f. Århus 1923, d. Charlottenlund 1989)
Komposition. Sign. A.S. 1958. Olie på pap. Lysmål 62×47.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud