2138/​448

Ubekendt kunstner, 20. årh.s begyndelse

Pave Leo XIII. Usigneret. Buste af patineret bronze. Plakette med inskription “Souvenir du Sac de Louvain 25 Aout 1914”. H. 45.

Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr

Hammerslag

1.000 kr

1.000 kr