2138/448
Ubekendt kunstner, 20. årh.s begyndelse
Pave Leo XIII. Usigneret. Buste af patineret bronze. Plakette med inskription “Souvenir du Sac de Louvain 25 Aout 1914”. H. 45.
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag