1703/1549
To buster med stande af bemalet gips i form af henholdsvis “Prinsesse Meritaton” og embedsmand. A. Stefanis Enkes Eftf. Danmark, 20. årh. H. 20–47 cm. (2)
Medfølger katalog fra A. Stefanis Enkes Eftf.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag