2445/554
Henry Rosengren Hansen, m. fl.
Spisebord samt seks stole af palisander, bord med udtræk og to tillægsplader, stole betrukket med orange uld. Bord: Model 38. Udført hos Brande Møbelindustri. 1960'erne. H. 72. Diam. 120. L. 220. (9)
Litteratur: Mobilia no. 104, 1964.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Stole med enkelte pletter og huller på betræk.
Vurdering
1006443 | ||
998291 |