1717/​1628

Fransk rejseur i kasse af forgyldt bronze, prydet med slebne glasstene og blomsterranker, hvidemaljeret urkskive med arabertal og blomsterguirlander. Sign. A.H. Rodanet, Paris. 19. årh. Diam. 8,5.

Æske uden låg medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, 27. april 2017

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK