1717/1628
Fransk rejseur i kasse af forgyldt bronze, prydet med slebne glasstene og blomsterranker, hvidemaljeret urkskive med arabertal og blomsterguirlander. Sign. A.H. Rodanet, Paris. 19. årh. Diam. 8,5.
Æske uden låg medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 27. april 2017
Vurdering
Hammerslag