2414/192
Russisk ikon med fremstilling af Johannes Døberen. Tempera på træpanel. 19. årh.s første halvdel. 31×26 cm.
Enkelte revner, afslag, retoucheringer og krakeleringer. Rester på kanterne af hvid maling på væg.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud