2427/​273

Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i farver med mytisk sceneri. Signeret Qi Shi og antagelig dateret 1944. Indrammet. Republic 1912–1949. Lysmål 37,5×24,5 cm.

Proveniens: Fra en dansk privatsamling. Erhvervet i Kina i 1960erne.

Minor wear, a small surface glaze chip on rock. A small chip at side of plaque.

I Lyngby
Vur­dering

30.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?