2034/88
Ubekendt maler, 19. årh.
Allegorisk scene. Betegnet Dumesnil, 1859. Olie på lærred. 104×144.
Huller og revner i lærredet. Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Krakeleringer. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag