2142/747
Max Brüel (f. Hillerød 1927, d. 1995)
“Hi-Fi”. Ni stager af messing med udskiftelig stamme. Designet for Torben Ørskov, 1962. Stemplet T. Ø. Made in Denmark. H. 13–27. (9)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud