1434/914
Paavo Tynell, stil
Hejsependel med skærm, lod og baldakin af messing. Udført og mærket hos TH Valentiner, Copenhagen. Diam. 48,5.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. august 2014
Vurdering
Hammerslag
30 bud