2414/​285

Samling lysesakse af messing, en stemplet Lasse, primært 18. årh. L. 15,5–18 cm. Derudover to barokform lysesakse, 20. årh. L. 20 cm. (6+2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag