Th. Friis (f. Skotland 1879, d. Danmark 1959, pseudonym for Mark Osman Curtis)
Kystparti med drenge i vandkanten. Sign. Th. Friis. Olie på lærred. 29×40.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
1046095 |