2139/173
Ubekendt maler, ca. 1600 og senere
Johannes Døberen. Usigneret. Olie på træ. Lysmål 42,5×34,5.
Reparationer. Mindre afskalninger og krakeleringer. Overfladeridser. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud