John Kørner (f. Aarhus 1967)
“Slut”. Sign. på bagsiden J. Kørner 96. Akryl på lærred. 60×200. Uindrammet.
Udstillet: "Dig og Johns engagement, Galleri Søren Houmann, København, 1999. Udstillet: “Mad Love - Ung kunst i danske privatsamlinger”, Arken Museum for Moderne Kunst, Ishøj, 2007. Udstillet: Erhvervet i kollektivgalleriet “Hallo”, 1999, af Jarl Borgen. Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København. (JBS 555).
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020