2032/1117
Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. 18 cm. Vægt ca. 21,5 g.
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag