2032/​1117

Toftegaard

Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. 18 cm. Vægt ca. 21,5 g.

Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 5. august 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK