2445/21
Lille tysk barok bæger af sølv på tre kugleben, graveret med kartoucher hvori tekst samt ejerinitialer og datering DAS, 1695. Ej stemplet. 17. årh.s slutning. H. 3,4 cm. Diam. 3,7 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Huller under benene.
Vurdering
Hammerslag
17 bud
852306 (Autobud) | ||
914162 | ||
852306 (Autobud) | ||
914162 | ||
852306 (Autobud) | ||
914162 | ||
852306 (Autobud) | ||
914162 | ||
852306 (Autobud) | ||
914162 | ||
852306 (Autobud) | ||
914162 | ||
852306 (Autobud) | ||
914162 | ||
852306 (Autobud) | ||
914162 | ||
852306 |