2445/​21

Lille tysk barok bæger af sølv på tre kugleben, graveret med kartoucher hvori tekst samt ejerinitialer og datering DAS, 1695. Ej stemplet. 17. årh.s slutning. H. 3,4 cm. Diam. 3,7 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Huller under benene.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

17 bud

852306 (Autobud) 2.600 DKK
914162 2.500 DKK
852306 (Autobud) 2.400 DKK
914162 2.300 DKK
852306 (Autobud) 2.200 DKK
914162 2.100 DKK
852306 (Autobud) 1.650 DKK
914162 1.600 DKK
852306 (Autobud) 1.550 DKK
914162 1.500 DKK
852306 (Autobud) 1.300 DKK
914162 1.250 DKK
852306 (Autobud) 1.200 DKK
914162 1.150 DKK
852306 (Autobud) 1.100 DKK
914162 1.050 DKK
852306 1.000 DKK