741/329
Aage Sikker-Hansen (f. Grenaa 1897, d. København 1955)
Ældre mand forlader kirken med sit svin, en Søndag formiddag. Sign. Verso. Akvarel og farvekridt på papir. 47×66.
Ormehuller og misfarvninger.
Moderne kunst og design, 9. oktober 2007
Vurdering
Hammerslag