Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Uden titel, 1986. Sign. R.J. Sortmalet jern. H.111. L. 150.
Proveniens: Privatsamling, Sverige. Proveniens: “En samling Robert Jacobsen skulpturer”, Kunsthallen, København, 2. december 1992, kat. 30. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018