1435/1656
Louis XVI dørlås, front med håndtag og bagplade med prydvase af messing, bagside med håndtag af jern. 18. årh. H. 25. B. 24.
Ridser, buler og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgler medfølger. Afknæk øverst på vase.
Varia, 28. august 2014
Vurdering
Hammerslag