2048/198
Samling danske “Gammelriflet” skeer af sølv. Tre af mester Christian Klyckling, København 179?. to af mester Peter Terpager Hagen, København 1789, to af mester Peder Kragh samt to af mester Knud Rasmussen Brandt, borgerskab Horsens 1737. 18.-19. årh. Vægt 902 g. L. ca. 21–22 cm. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud