2439/1622
Fereghan tæppe, Persien. Herati gentagelsesmøsnter. 20. årh.s begyndelse. 344×514.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Slidte kanter. Slidte frynser. Jævnt slidt. Pletvis slidt. Partier med synlig grundvæv. Hak i ene ende.
Auktion
Danske Banks gamle hovedsæde – online salg del I, 23. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
45 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||