1427/1626
Kinesisk flaskeformet vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med Fo-hunde og skyformationer. Mærket Qianlong, 19. årh. H. ca. 37 cm.
Vasens top itu - alle skår medfølger. Brændingsfejl
Varia, 3. juli 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud