2443/​39

Russisk kovsh af sølv, indvendig forgyldt, dekoreret med cloisonné emalje. Nicolai Nicolaievich Sverev, guardein Anatoli Apollonovich Artsibashev 1896, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 63 g. L. 9 cm.

Desuden medfølger to russiske saltskeer af sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Nicolai Nicolaievich Sverev, Moskva bymærke, lødighed 84. 19. årh.s slutning. Vægt 14 g. L. ca. 7 cm. (3)

Minimal aldersslitage, inkl. enkelte afslag på emalje og rester af pudsemiddel.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

900678 2.100 DKK
846622 2.000 DKK