1951/142
Valdemar Kornerup (f. København 1865, d. sst. 1924)
Almueinteriør med en kvinde i en stue. Sign. Valdemar Kornerup 1919. Olie på lærred. 53×63.
Proveniens: ABR auktion 257, 1970, nr. 293.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag
22 bud