2416/​813

Koreansk tesæt af keramik, dekoreret i hvid slip med blomsterbort. I tilhørende æske. Punchong type. 20. årh. Tekande H. 11.

Bestående af 5 kopper, tekande og kande.

Intet at bemærke. Æske med let brugsslitage.

Moderne kunst og design, 16. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag