12141/68
Nils Landberg (f. 1907, d. 1991)
“Dusk” fire Sommerso vaser af farvet og klart glas. Sign. Udført hos Orrefors. H. 23,5–29 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag